سقوط بی سابقه ارزش لاری نسبت به دلار

سقوط بی سابقه ارزش لاری نسبت به دلار : امروز لاری واحد پول گرجستان در مقابل اکثر ارزهای بین المللی از جمله دلار ، یورو ، پوند ، فرانک و ین سقوط بی سابقه ای داشت، به طوریکه برای اولین بار هر یک دلار آمریکا با 2.07 لاری معامله شد.

از مهمترین دلایل سقوط ارزش لاری ( GEL ) سیاست های اشتباه دولت گرجستان و حزب رویای گرجی است که از ماه اکتبر 2012 میلادی قدرت را در گرجستان بدست گرفته اند. آنها با لغو قرارداد ویزا با چند کشوری که بیشترین گردشگر را به گرجستان می فرستادند از جمله ایران، باعث کم شدن رونق اقتصادی و توزیع ناعادلانه پول در میان اقشار مختلف جامعه گرجستان شده اند و مرتبا سعی می کنند با گزارش آمارهای کذب و دروغین از جمله افزایش میزان سفر گردشگران به گرجستان ، مردم این کشور را فریب دهند. ولی مردم گرجستان از نزدیک شاهد افول اقتصاد این کشور کوچک حوضه قفقاز هستند.

کاهش سرمایه گذاری مستقیم خارجی ، کاهش چشمگیر ورود گردشگر به گرجستان، سقوط بی سابقه ارزش لاری نسبت به دلار که باعث افت تولید و افزایش مواد خام اولیه و در نتیجه تورم فزاینده می شود، از جمله دستاوردهای حزب رویای گرجی است که قدرت را پس از میخائیل ساکاشویلی در گرجستان بدست گرفتند.به نقل از سام جورجیا 

/ 0 نظر / 25 بازدید